Hirošima okončala pobednički niz Kavasakija

fudbal lopta stadion
Shutterstock, Inc

Prekinut je niz od pet uzastopnih pobeda Kavasakija. Lider japanskog prvenstva je u meču 10. kola podelio bodove sa Hirošimom 1:1.

Kavasaki je zabeležio drugi remi ove sezone, pošto je na svom stadionu odigrao 1:1 sa Hirošimom.

Poveli su domaći preko Akihira Ienaga u 38. minutu. Najavijači kavasakija ponovo su se radovali u 55. minutu, ali je drugi pogodak 34-godišnjeg veznjaka poništen, pošto je korišćenjem VAR utvrđeno da je bio u ofsajdu. Samo deset minuta posle toga Hirošima je došla do izjednačenja. U strelce se upisao Cukasa Morišima. Bio je to njegov prvi gol ove sezone.

Kavasaki je prvi na tabeli sa 32 boda iz 12 utakmica. Hirošima je na sedmoj poziciji sa 17 bodova iz 11 mečeva.

U derbiju kola Sagan Tosu je nadigrao Nagoju u gostima 2:1.

Gosti su već u šestom minutu poveliki preko Hajašija, da bi na 2:0 povećao Sakai u 45. Nagoja je preuzela inicijativu u drugom poluvremenu, stvorila je znatno veći broj šansi, ali je samo uspela da ublaži poraz golom Inagakija u 85. minutu.

Nagoja je druga na tabeli sa 26 bodova psole 11 odigranih mečeva. Sagan Tosu je na trećem mestu sa 20.

Gol Maruhašija u 66. minutu doneo je pobedu Serezo Osaki nad Uravom. Na utakmici Gamba Osake i Šimicua nije bilo golova.