Izrael: Cvetkovićev Ašdod deli lekcije

Nenad Cvetkovic
Foto FK Voždovac

Fudbaleri Ašdoda savladali su Makabi iz Tel Aviva rezultatom 3:2 u meču 9. kola izraelske Lige.

Ekipa za koju je svih 90 minuta odigrao Nenad Cvetković, nanela je drugi ovosezonski poraz timu Aleksandra Pešića zahvaljujući velikom preokretu u drugom poluvremenu i pobedonosnom golu Sagiva Šaloma Jehezkela u 79. minutu.

Poveo je Ašdod u 20. minutu golom Uganđanina Fahada Baja, ali su gosti na početku drugog poluvremena došli do preokreta. Španac Luis Ernandes u 52. i Jonatan Koen u 61. minutu doneli su vođstvo Makabiju.

Ipak, novi preokret usledio je u završnici meča. Šlomi Azulaji je pogodio u 69. minutu za izjednačenje, što je bila najava pobedonosnog gola Jeheškela.

Ašdod je ovim trijumfom izbio na treće mesto i predstavlja najprijatnije iznenađenje u novoj sezoni.

U Jerusalimu su igrali domaći Beitar i Hapoel Ber Ševa, a posle 90 minuta na semaforu je stajalo 1:2.

Domaćin je poveo u 16. minutu, golom Jardena Šua, ali je sjajni Portugalac Žosue postigao dva gola za samo pet minuta u drugom poluvremenu i u potpunosti okrenuo meč u korist Hapoela.

Ekipa iz Ber Ševe sada je na devetoj poziciji sa 10 bodova, dok je Beitar na desetom mestu sa osam bodova.