Joveljić opet dao gol za Galaksi, ali samo za utehu

Ostale lige - Fudbal 30. jun 20227:28 > 7:33 0 komentara
AP Photo/Alex Gallardo via Guliver image

Dejan Joveljić dao je šesti gol u MLS sezoni u noći između srede i četvrtka. Srpski špic je pogodio u porazu Galaksija kod kuće od Minesote Junajted 3:2.

Svoj šesti gol u sezoni, a peti u poslednje četiri utakmice Joveljić je dao u sudijskoj nadoknadi. On je smanjio na 3:2, što je bio i konačan rezultat utakmice u Kaliforniji. Galaksi je odigrao veoma loše prvo poluvreme kada je Minesota dala tri gola preko Rejnosa u 9. i 43. odnosno Fragapejna u 36. minutu.

Galaksi je imao od 25. minuta igrača manje kada je bio isključen Kabral, a Delgado je smanjio tek u 60. minutu. Dejan Joveljić je iza toga tek ušao na teren i to umesto Ćićarita Ernandesa. Joveljić je dao gol u nadoknadi tek za 3:2, a bio je to šesti poraz ove ekipe u aktuelnoj sezoni.

U ostalim mečevima Njujork Siti i Sinsinati su remizirali 4:4, Čikago je dobio Filadelfiju 1:0, a Kolumbus ekipu Toronta 1:2. Montreal je istim rezultatom dobio Saunderse u Sijetlu, a Portland kod kuće ekipu Hjustona. Los Anđeles je bio bolji od Dalasa 3:1.