Kolos stopirao Kijevljane

REUTERS/Bernadett Szabo

Fudbaleri Kolosa priredili su najveće iznenađenje 13. kola ukrajinske Premijer lige. Remizirali su u duelu sa Dinamom u Kijevu (2:2).

Gosti su prvi poveli, preko Seleznjova sa bele tačke, odmah posle odmora. Crveni karton Šepeleva, u 53. minutu, probudio je fudbalere Dinama, koji su u finišu stigli do preokreta u režiji dvostrukog strelca Viktora Cigankova. Za deset minuta, u 74. sa 11 metara i 84, nagovestio je da bi bodovi mogli da ostanu u Kijevu. Nije tako mislio Antuk, dva minuta pre kraja, postavio je konačnih 2:2.

Vorskla je upisala samo bod posle meča sa Minajom (1:1). Gosti su poveli golom Nurieva u 14. minutu, remi je zasluga Kravčuka, strelca u 63. Domaćem timu, na asistenciju VAR sobe, poništena su dva pogotka u prvom poluvremenu.

Ruh je razneo Dnjepar 1 (4:1). Fedorčuk (4. i 36), Kuharevič (45) i Klimčuk (86) pogađali su mrežu gostiju, na suprotnoj strani bio je precizan Svatok (84).

Dinamo ima četiri boda i utakmicu više od Šahtjora. Vorskla je četvrta sa 20 bodova, peti Kolos ima dva manje. Poslednja četiri mesta zauzimaju Minaj (10), Ruh, Lvov (9) i Dnjepar 1 (8).