Kraj serije: Planić bez pobede posle osam mečeva

Izrael Hapoel Ber Ševa
print screen SK

U derbiju 15. kola prvenstva Izraela između trećeg i prvog na tabeli ekipe Hapoela Ber Ševe i Makabija iz Haife igrale su nerešeno 1:1.

Makabi iz Haife, vodeći tim šampionata čije boje brani i srpski internacionalac Bogdan Planić, bio je u seriju od osam uzastopnih pobeda uz gol razliku 17:1.

Međutim u Jerusalimu je gubio sve do 74. minuta kad je uspeo da izjednači posle autogola Loaija Taha.

Prethodno je Tomer Josefi u 41. minutu doveo Hapoel u vođstvo. Domaći tim je u finišu meča ostao sa deset igrača jer je drugi žuti odnosno crveni karton dobio Portugalac Žoseu.

Bogdan Planić je odigrao ceo meč za Makabi iz Haife, koji sad ima 35 bodova, devet više od imenjaka i šampiona Makabija iz Tel Aviva.

U prvoj utakmici dana Hapoel iz Haife poražen je na svom terenu od Ironi Kirjat Šmone 0:2. Strelci su bili Muhamad Šaker u 10. i Eugen Ansah u 96. minutu.

Rezultati: Hapoel Haifa – Ironi Kirjat Šmona 0:2, Hapoel Ber Ševa – Makabi Haifa 1:1. Tabela: Makabi Haifa 35, Makabi Tel Aviv 26, Hapoel Ber Ševa 24, Makabi Petah Tikva 23…