LAFC poželeo „dobrodošlicu“ novom timu u MLS

Austin FC defender Matt Besler (5) controls the ball against Los Angeles FC forward Kwadeo Opoku (22) during the second half of an MLS soccer match Saturday, April 17, 2021, in Los Angeles. (AP Photo/Ringo H.W. Chiu)
AP Photo/Ringo H.W. Chiu

Los Anđeles FC je slavio protiv Ostina, novog tima u MLS rezultatom 2:0. Prve večeri u novoj sezoni u američkom fudbalu pobede su ostvarili i Di Si Junajted i Sporting.

Los Anđeles je u ovoj utakmici u ranoj fazi meča ostao bez Karlosa Vele. Prvi igrač tima je u 22. minutu već morao da izađe, a zamenio ga je Opoku. Tek u 61. minutu LAFC dolazi do gola kada je strelac bio Berd. Asistent mu je bio fudbaler makedonskog porekla Deni Musovski. Pobedu domaćima je obezbedio Ćifuentes u prvom minutu sudijske nadokande.

Di Si Junajted je dobio Njujork Siti 2:1 posle preokreta. Kasteljanos je doveo goste u vođstvo, da bi Hajns-Ike i Kanus doneli preokret golovima u 39. i 44. minutu.

Dalas i Kolorado su igrali bez golova dok je Sporting bio bolji od Njujork Red Bulsa 2:1 u Njujorku. Klark je doveo u vođstvo „crvene bikove“, da bi Kinda i Saloi dali golove u 59. i 61. minutu za preokret.

Nešvil i Sinsinati su podelili bodove, bilo je 2:2, dok je Čikago Fajer istim rezultatom igrao sa Nju Inglandom.