Libertadores: Palmeiras siguran, poraz Rivera

AP Photo/Ivan Valencia via Guliver image

U Kopa Libertadores je počela osmina finala, a u sredu su pobede ostvarili brazilski timovi Palmeiras i Flamengo. Taljeres iz Kordobe i Kolon su igrali nerešeno dok je Velez bio bolji u još jednom argentinskom derbiju od Rivera 1:0.

Jedini gol u tom meču viđen je već u 15. minutu kada je Lukas Janson pogodio sa bele tačke. Imao je River do kraja meča nekoliko dobrih šansi, ali ni domaćin iz Sarsfilda takođe nije bio bez prilika. Ipak ostalo je 1:0 što je svakako dostižan rezultat za ekipu iz Buenos Airesa.

Taljeres i Kolon su igrali 1:1 u Kordobi. Strelac za Kolon je bio Abila u 61. minutu, da bi Franko doneo izjednačenje u 87. za domaći tim.

Flamengo je gostovao u Kolumbiji Deportes Tolimi i može se reći da je dobro uradio posao. Bivši igrač Lacija i Mančester Junajteda Andreas Pereira je bio jedini strelac u pobedi brazilske ekipe, a gol je dao u 17. minutu.

Tim koji je već jednom nogom u četvrtfinalu je Palmeiras. Taj tim je bio bolji u Paragvaju od Sero Portenja 3:0. Svi golovi su viđeni u drugom poluvremenu, dva je dao Roni i to u 60. i 69. minutu, dok je Muriljo Sergeira bio strelac u 87.

I u Kopa Sudamerikani su počeli mečevi osmine finala. Seara je dobila ekipu Strongest iz Bolivije 2:1, Deportivo je u Kaliju remizirao protiv paragvajskog Melgara 0:0, a Deportivo Takira i Santos su u Venecueli igrali takođe nerešeno 1:1.