Liga MX: Amerika se izvukla u završnici, pobeda Pačuke

Klub Amerika
Copyright: AMDEP8247 20210808-a7b05dccc6dcae0e4a203e9fbd55f535d8818f47

U noći između nedelje i ponedeljka odigrana su još tri meča 6. kola meksičke Lige MX. Iznenađenja nije bilo.

Golovima veterana Gustava Kabrala u 20. i Luisa Čavesa u 76. minutu, Pačuka, koju sa klupe vodi Urugvajac Paulo Pecolano, kao gost je savladala Keretaro rezultatom 2:0. Bio je to prvi trijumf kluba iz Idalgoa posle tri uzastopna poraza. Keretaro još uvek nije osetio slast pobede u novoj sezoni.

Teškom mukom, golom iz penala u drugom minutu sudijske nadoknade, a onda i još jednim pogotkom u poslednjim sekundama meča, vodeća Klub Amerika slomila je otpor Tihuane i slavila pobedu rezultatom 2:0. Prvo je rezervista Luis Gamiz faulirao Federika Vinjasam pa je glavni sudija uz pomoć VAR-a dosudio penal za domaće i pokazao crveni karton defanzivcu gostiju. Precizan sa bele tačke bio je Sebastijan Kordova. Konačan rezultat postavio je Ekvadorac Renato Ibara u četvrtom minutu sudijske nadoknade. Klub Amerika je petom uzastopnom pobedom sačuvala prvo mesto, dok je Tihuana novim porazom zakucana na dnu tabele.

Nekaksa je savladala Huares sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Luis Garsija u 84. minutu. Ovom pobedom, trećom uzastopnom, „crveno-beli“ su izbili na osmo mesto.