Makabi gazi u seriji

Makabi Tel Aviv
REUTERS/Amir Cohen

Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva ne staju – sa 2:0 pobedili su u gostima Kirjat Šmonu u 25. kolu izraelske Premijer lige.

Deseti uzastopni trijumf lidera kreirali su Perez u 31. i Hozez u 82. minutu.

Srpski napadač Aleksandar Pešić i dalje je van tima.

U duelu Hapoela  i Ašdoda nije bilo pobednika (2:2). Gosti su imali prednost od dva gola, zahvaljujući Baju (12) i Dejvidu (15), uzvratili su Kapiloto (29) i Boganim (90).

Štoper Nenad Cvetković, u prošloj sezoni prvotimac Voždovca, odigrao je ceo meč za Ašdod.

Hapoel Hadera slavila je u Netanji – 1:0. Odlučio je Rotman, golom pred kraj prvog poluvremena.

Istovetnim rezultatom (1:0), Sahnin je pobedio Hapoel u Tel Avivu. Trijumf gostiju potpisao je Genajem, u 22. minutu.

Makabi iz Tel Aviva, na prvom mestu, ima 57 bodova, četiri više od prvog pratioca, imenjaka iz Haife. Kirjat Šmona je peta sa 35, Netanja šesta sa 34, Hapoel iz Haife osmi sa 30 poena.