Makabiju i Pešiću poklon penal za pobedu u 98. minutu

Makabi Tel Aviv
Print Screen SK

Šampion izraela Makabi iz Tel Aviva ostvario je pobedu 1:0 protiv Ironi Kirjat Šmone u meču 12. kola nacionalnog prvenstva Izraela.

Makabi je do sva tri boda stigao golom iz jedanesterca koji je u 98. minutu realizovao Dan Biton.

Penalu je prethodio veliki pritisak fudbalera šampiona Izraela, kome je mladi sudija očigledno podlegao i mada je odgledao VAR odlučio je da pokaže na jedanaesterac.

Makabi je svakako bio bolji rival, pogotovo u drugom poluvremena, ali nikako nije uspevao da matira odbranu gostiju.

U 89. minutu kapiten Makabija Dor Perec je konačno zatresao mrežu Ironi Kirjat Šmone, ali je posle sugestije iz VAR sobe i odgledane sporne situacije sudija poništio pogodak zbog ofsajd poziciije. Pravilno.

Print screen

Međutim, domaći fudbaleri su nastavili da napadaju i duboko u sudijskoj nadoknadi vremena posle prodora po desnoj strani i starta defanzivca gostiju u šesnaestercu ponovo je usledio veliki pritisak fudbalera Makabija. Sudija je u prvi mah pokazao da nije jedanesterac, ali je nakon poziva iz VAR sobe odgledao spornu situaciju i pokazao na penal iako je bilo očigledno da je fudbaleru Makabija već pobegla lopta u gol aut pre nego što je defanzivac gostiju startovao i napravio po mišljenju sudije prekršaj za najstrožu kaznu.

Bilo kako bilo, ovom pobedom Makabi TA je došao na treću poziciju sa 20 bodova. Prvi je Makabi iz Haife sa 26, drugi Makabi iz Petah Tikve sa 22 boda.

U startnoj postavi Makabija bio je i srpski internacionalac Aleksandar Pešić. Zamenjen je u 80. minutu.

U drugom meču dana Hapoel KS i Bitar iz Jerusalima igrali su nerešeno 1:1.