Malmeu nije vredeo ni gol Birmančevića, samo bod u Varbergu

Veljko Birmančević
AP Photo/Anton Uzunov

Fudbaleri Malmea osvojili su samo bod na gostovanju Varbergsu (1:1), u 24. kolu Alsvenskana. Malme je pao na treće mesto, sa dva boda zaostatka iza vodećeg dvojca.

Gostima nije vredeo ni gol Veljka Birmančevića za 1:1, pred odlazak na odmor. U nastavku nisu imali snage za preokret. Varbergs je vodio od 29. minuta, zahvaljujući pogotku Robina Simovića.

AIK je pobedom nad Norčepingom (1:0) stigao lidera Đurgarden. Obe ekipe imaju po 47 bodova. Gol odluke za ekipu iz Solne postigao je Stefaneli.

Hamarbi, predvođen srpskim stručnjakom Milošem Milivojevićem, nadoknadio je dva minusa od po dva gola i na kraju sa 4:3 pobedio Ostersunds.

Geteborg je upisao tri boda na gostovanju Mjalbiju – 3:1. Dva gola postigao je Johanson.

Gostujući tim igrao je 60 minuta sa desetoricom, direktan crveni karton dobio je Ivan Kričak, nekadašnji štoper Radnika iz Surdulice.

Elfsborg je protiv Siriusa upisao najubedljiviji trijumf dana – 3:0. Dvostruki strelac Gudjonsen i Larson zaključili su goleadu do odmora.

Iza vodećeg trija, slede Elfsborg (45), Hamarbi (40), Norčeping (39), Sirius (30), Varbergs (29), Geteborg (28), Mjalbi (27). Poslednji je Ostersunds sa 13 bodova.