MLS: Minesota poslednji učesnik polufinala

Minesota Junajted
Getty Images/Jamie Squire

Fudbaleri Minesote Junajted savladali su Sporting Kanzas Siti rezultatom 3:0 u poslednjem meču četvrtfinala plej-ofa MLS lige.

Pobedom protiv prvog nosioca Zapadne konferencije, Minesota je ostvarila najveći uspeh u kratkoj klupskoj istoriji i izborila meč protiv aktuelnog šampiona Sijetl Saundersa, za plasman u veliko finale.

Utakmica između Kanzas Sitija i Minesote, odigrana na stadionu „Čildrns Mersi Park”, odlučena je u periodu od 27. do 39. minuta. Za samo 12 minuta gosti su postigli sva tri gola.

Pakovao je dojučerašnji Bokin as, Emanuel Rejnoso (tri asistencije!), a pogađali su Kevin Molino u 27. i 35. minutu, te Bakaje Dibasi glavom u 39. minutu.

U polufinalu MLS lige, bolje reći u finalu Konferencija, 6. decembra sastaće se Minesota Junajted – Sijetl Saunders, te Nju Ingland Revolušn – Kolambus Kru.