MLS: Slavili Veselinović i Joveljić, raketa Luke Stojanovića

Ostale lige - Fudbal 21. okt. 202110:17 > 10:27
Dejan Joveljić
AP Photo/Michael Wyke

U noći između srede i četvrtka odigrano je još 12 mečeva američko-kanadske profesionalne MLS lige. Dvadesetak dana pre kraja ligaškog dela, velika je borba za mesta koja vode u plej-of.

Vodeća ekipa Istoka, Nju Ingland Revolušn, savladali su i Di Si Junajted sa 3:2 i matematički obezbedili prvu poziciju, koja donosi direktan plasman u polufinale konferencijskog plej-ofa, ali i u KONKAKAF Ligu šampiona.

Svi golovi na „Audi Fildu“ u Vašingtonu viđeni su u drugom poluvremenu. Domaćin je poveo u 51. minutu, preko Holanđanina Najdžela Roberte, ali su gosti ubrzo načinili potpuni preokret. Zahvaljujući Poljaku Adamu Buksi, Špancu Karlesu Hilu i Argentincu Gustavu Bou u 79. minutu poveli su 3:1 i samo je Ramon Abila ublažio poraz svog tima u trećem minutu zaustavnog vremena.

Di Si Junajtedu predstoji grčevita borba za plej-of, a i pored ovog poraza zauzimaju sedmo mesto na konferencijskoj tabeli, koje vodi u doigravanje.

Čikago nema nikakvih šansi da se dokopa doigravanja, ali je odigrao sjajan meč u Sinsinatiju, kojeg je odlučio Srbin Luka Stojanović. On je u trećem minutu sudijske nadoknade postavio konačnih 4:3. A samo sedam minuta pre odlučujućeg gola, nekadašnji član Čukaričkog ušao je u igru.

Nešvil je na drugoj poziciji na Istoku, posle 1:1 sa šampionom Kolambusom, koji i dalje veruje da može u plej-of.

Oba gola na ovoj utakmici postignuta su u razmaku od dva minuta. Gosti su poveli u 75. zahvaljujući sjajnoj reakciji reprezentativca Jermenije Lukasa Zelarjana, ali je domaćin izjednačio preko sjanog Hanija Muhtara, internacionalca iz Nemačke.

Filadelfija je doživela poraz posle mesec i po dana, i to od snažne Minesote sa 3:2. Imali su Junioni igrača više u poslednjih 13 minuta, ali nisu uspeli da izbegnu poraz. U meču punom preokreta Minesota je povela u 41. minutu preko Adrijena Unoa, bivšeg asa Rena, ali su gosti sa dva brza gola Mađara Danijela Gazdaga (45. i 54. minut) došli do preokreta.

Ipak, Finac Robin Lod i Argentinac Franko Fragapane vratili su prednost na stranu Minesote, pa ni direktan crveni karton Romana Metanajera nije sprečio domaćina da dođe do 12. pobede, možda čak vredne plej-ofa.

Orlando i Montreal igrali su 1:1 na „Eksplorija“ stadionu, a istim rezultatom završen je i meč između Atlante i Njujork Red Sitija, pošto su gosti izjednačili u 90. minutu preko rezerviste, Islanđanina Torarinsona.

Na Zapadu vodi prošlogodišnji finalista, ekipa Sijetla, koja je iščupala bod (1:1) na gostovanju snažnom Koloradu u Komers Sitiju.

Vankuver je kao gost slavio protiv Portlanda sa 3:2, u jednom od najvažnijih mečeva dana. Sada je velika gužva među timovima plasiranim od četvrtog do devetog mesta na Zapadu i jasno je da će se do poslednjeg meča voditi borba za plasman u doigravanje.

Ekipa Ranka Veselinovića, nekadašnjeg igrača Vojvodine, koji je igrao poslednja tri minuta ovog meča, gubila je 2:0 na poluvremenu, ali je golovima Kolumbijca Kaiseda, Brajana Vajta i Kristijana Dahomea sa bele tačke, došla do potpunog preokreta i trećeg trijumfa na poslednje četiri utakmice.

LA Galaksi su sjajnom igrom i pobedom od 3:0 u meču sa Hjuston Dinamom, ostali u grupi timova koji se nadaju plasmanu u doigravanje. Dejan Joveljić je u pobedi svog tima igrao 30 minuta, pošto je u 60. zamenio legendarnog Čičarita.