Monterej pregazio Kruz Azul za veliko finale sa Amerikom

Ostale lige - Fudbal 17. sep 20219:04 > 9:37 1 komentar
Roželio Funes Mori
AP Photo/Fernando Llano

Četvorostruki šampion Monterej igraće protiv Amerike u finalu KONKAKAF Lige šampiona, nakon ubedljive pobede (4:1) u revanšu polufinala protiv Kruz Azula i ukupnih 5:1 u dva meča.

Nakon minimalca u prvom susretu, revanš je odlučen već posle 25 minuta na stadionu „Asteka“. Poveli su gosti golom Argentinca Maksimilijana Meze u 7. minutu, ali je domaćin izjednačio tri minuta kasnije, preko Orbelinja Pinede.

U narednih petnaestak minuta odlučen je finalista. Kolumbijac Duvan Vergara je spektakularno reagovao posle sjajnog centaršuta Meze u 17. minutu, a na 3:1 za ekipu iz Nuevo Leona povisio je Roželio Funes u 24. Na potvrdu gola čekalo se prilično dugo, pošto je pregledavan VAR zbog potencijalnog ofsajda.

Do kraja meča još jednom se zatresla mreža domaćih. Ponovo je Funes sjajno reagovao u 52. minutu, a još jednu asistenciju upisao je sjajni Meza.

Meksiko će tako i 16. godinu zaredom imati pobednika najprestižnijeg takmičenja Severne i Srednje Amerike i Kariba.