Nula u velikom grčkom derbiju

Ivan Jovanovic
AP Photo/Philippos Christou

Veliki derbi grčkog prvenstva, između Olimpijakosa i Panatinaikosa, završen je bez golova.

Malo su navijači na atinskom „Karaiskakiju“ mogli da vide tokom skoro 120 minuta najinteresantnijeg susreta petog kola Superlige. Veliki broj prekida, pogrešnih pasova, prekršaja sa obe strane, „ubili“ su i ono malo želje aktera da naprave smislenu akciju i dođu do prilike za postizanje gola.

„Zeleni“, na čijoj klupi sedi srpski stručnjak Ivan Jovanović, uprkos velikim kadrovskim problemima stigli su do zasluženog boda.

Meč je vodio slovenački arbitar Slavko Vinčić.

PAOK je sa lakoćom nadigrao OFI na Kritu (3:1). Srpski reprezentativac, Andrija Živković, asistirao je Sviderskom za 0:1, u 15. minutu. Do kraja, precizni su bili Kurtić u 58. i Augusto u 71. OFI je u poslednjem minutu imao snage za počasan gol, precizan je bio Nabi.

Milojevićev AEK pobedio je na gostovanju Panetolikosu (3:1). U listu strelaca upisao se Ognjen Vranješ, sredinom prvog poluvremena, za 0:2. Golove za AEK postigli su Garsija u 13. i Zuber u 83. minutu, jedni pogodak za domaći tim bio je delo Vergosa, u 58.

Duel Atromitosa i Janjine završen je bez pobednika (1:1). Golove su postizali Klonaridis (6) i Mendez Moreira (90+1).

Brojčano nadmoćnija Lamija, sa igračem više od 19. minuta, pobedila je Jonikos u gostima (2:1). Konačan rezultat postavio je srpski defanzivac, Vladimir Golemić, u 55. minutu.

PAOK je prvi sa 12 bodova, Olimpijakos treći sa jednim manje. Četvrti AEK sakupio je 11, peta Janjina devet. Slede Panatinaikos (7), Panetolikos, Jonikos (5), Lamija i OFI (4). Atromitos je poslednji sa dva poena.