Olimpijakos u formi

Getty Images/UEFA - Handout

Pobedom u Larisi (3:1), u 26. kolu grčkog šampionata, Olimpijakos je nastavio pobednički niz.

Crveno-beli iz Atine nisu imali težak posao – Koka iz jedanaesterca u 33, Andrutsoc u 55. i El Arabi u 80. minutu obezbedili su gostima tri gola prednosti. Konačnih 1:3 postavio je Slovenac Nunić, prvotimac AEL-a, u finišu susreta.

U derbiju kola, Panatinaikos je pobedio PAOK sa 2:1. Makeda i Joanidis doneli su „zelenima“ 2:0, jedini gol za solunski tim postigao je Krmenčik pred kraj meča.

Živkovići, Andrija i Živko, odigrali su ceo meč za crveno-bele.

Stao je i Asteras. Ekipa Milana Rastavca kapitulirala je prvi put u 2021. godini, na svom terenu u Tripoliju. Precizan je bio Brener u 86. minutu.

Aris je pobedio OFI sa 1:0, zahvaljujući pogotku Mitroglua, na početku utakmice.

Golova nije bilo u duelu Lamije i Atromitosa.

Srpski fudbaler Mladen Deletić nije iskoristio kazneni udarac za domaći tim, pred kraj prvog poluvremena.

Smirna je upisala „minimalac“ protiv Panetolikosa, precizan je bio Slivka, sredinom drugog poluvremena.

Istovetnim rezultatom okončan je duel Volosa i AEK-a. Odlučio je Davikas, golom u sudijskoj nadoknadi vremena izgubljenog u prvom delu.

Srpski reprezentativac, Nenad Krstičić, odigrao je ceo meč za atinski tim.

Olimpijakos, na čelu, ima 67 bodova, 16 više od Arisa. Slede AEK (48), PAOK (47), Panatinaikos (45), Asteras (42) i Volos (33). U donjem delu tabele su Janjina (31), Smirna, Atromitos (28), Lamija (23), Panetolikos (20), OFI (19) i AEL (16).