Panatinaikos gazda Atine

Ostale lige - Fudbal 14. feb. 202120:412 komentara
REUTERS/Costas Baltas

Panatinaikos je vladar Atine - u velikom derbiju pobedio je najljućeg rivala Olimpijakos sa 2:1.

Sjajan duel na stadionu „Apostolos Nikolaidis“ imao je burnu završnicu. Crveno-beli su u sudijskoj nadoknadi vremena propustili sjajnu šansu za izjednačenje, potom ostali sa desetoricom, zbog isključenja Senegalca Ba i na kraju nisu mogli ni do boda.

„Zeleni“ su držali inicijativu od starta i u šestom minutu stigli do prednosti. Maurisio, na asistenciju iskusnog Sankarea, doneo je Panatinaikosu 1:0. Pokušavao je Olimpijakos da uzvrati, na momente imao inicijativu, međutim Sankare je u 73. obezbedio domaćem timu prednost od dva gola.

Desetak minuta kasnije, El Arabi je vratio meču dinamiku i najavio buran finiš, u kojem nije bilo promene. Posle svega, fudbaleri Olimpijakosa imaju razloga da žale za bodom. Uoči meča, navijači domaćeg tima priredili su veliki vatromet.

Lazar Ranđelović je presedeo meč na klupi.

Pobedom u velikom derbiju, Panatinakos se probio na treće mesto. Sakupio je 41 bod, 16 manje od lidera Olimpijakosa i dva od Arisa. PAOK i AEK, iza, imaju po 40 poena.

OFI je na Kritu položio oružje u susretu sa Volosom – 1:2. Gostujući tim, posle 22 minuta, imao je prednost od dva gola, precizni su bili Perea i Duvikas. Sredinom nastavka, Kastaignos je postavio konačan rezultat.

Duel Arisa i Panetolikosa završen je bez golova.

Volos je sedmi sa 27 bodova, OFI jedanaesti sa 19. Na dvanaestom mestu je Panetolikos, sa 14 poena.