Pao do pobede u 83.

REUTERS/Costas Baltas

Fudbaleri Panatinaikosa pobedili su, u gostima, Atromitos sa 3:2, u 21. kolu grčkog šampionata.

„Zeleni“ su dva puta vodili, na kraju imali snage da još jednom poentiraju za četvrti trijumf u poslednjih pet utakmica.

U atinskom derbiju, na Peristeri stadionu, Panatinaikos je do prednosti stigao već u 10. minutu, Velez je iskoristio odličnu akciju saigrača i prevario golmana Đanijotisa. U poslednjim sekundama prvog dela, Gutas je na asistenciju Muniza, izjednačio rezultat.

Odmah posle odmora, gosti su opet stigli do gola prednosti, posle solo akcije, precizan je bio Karlitos Lopez. Uzvratio je Agajev, uz veliku pomoć Gala, za 2:2. Napadali su izabranici Lasla Bolonjija, želeli i treći put da povedu i napokon uspeli u 83. minutu. Iskusni Sankare, dobro poznat srpskim ljubiteljima fudbala iz vremena kad je nosio dres Olimpijakosa iz Volosa, u kvalifikacijama za Ligu Evrope, protiv Rada, zakucao je loptu u mrežu Atromitosa za konačnih 2:3.