PAOK mnogo bolji od Arisa, kapiten pogodio za pobedu

xGiannisxPapanikosx via Guliver image

U solunskom derbiju PAOK je na "Tumbi" dobio Aris 1:0. Bio je to prvi trijumf crno belih u derbiju protiv gradskog rivala još od maja 2021. godine. Pet mečeva je prošlo kako PAOK nije mogao da dobije ekipu Arisa.

Ipak deluje da je u ovom trenutku „dvoglavi orao sa severa“ daleko bolji rival, a to je pokazao i na terenu. Jedini gol dao je kapiten Sveriri Ingi Ingason u nadoknadi prvog poluvremena. Ni to što je Štefan Švab promašio penal u 21. minutu nije poremetilo domaću ekipu koja je u prvom poluvremenu dominirala. Slično je bilo i u drugom, a Aris nije uspeo tokom ovog meča ni da uputi šut ga golu Dominika Kotarskog.

Andrija Živković je bio na terenu za PAOK, ali je pred kraj meča ustupio svoje mesto Tobijasu Murgu.

PAOK inače ovako nastavlja niz bez poraza u Superligi Grčke. Poslednji poraz desio se ovom timu 30. oktobra kada je bolji bio AEK. Iza toga PAOK je dobio četiri meča i jednom je remizirao, a tu je i jedan trijumf u Kupu.

U ostalim mečevima Panetolikos je dobio Atromitos 2:0, a Asteras je bio bolji od Lamije 3:0.