PAOK rutinski

PAOK
REUTERS/Alexandros Avramidis

PAOK je prema očekivanjima pobedio oslabljeni Volos (3:1) u 16. kolu grčkog šampionata.

Zbog virusa korona, podmlađeni i desetkovani gostujući tim, stigao je do prednosti u 11. minutu, zahvaljujući budnom Kiakosu. Na isteku prvih pola sata igre, Švab je sa bele tačke izjednačio rezultat, da bi Ingason u 65. i Krmenčik u 90. minutu potpisali trijumf solunskog tima.

Svih 90 minuta za PAOK odigrao je Andrija Živković, njegov prezimenjak Živko sedeo je na klupi.

Dragocena tri boda osvojio je Asteras, predvođen Milanom Rastavcem, na gostovanju Smirni. Odlučio je Barales, sredinom prvog poluvremena. Zanimljivo, dres Asterasa od prvog minuta, obukla su sedmorica Španaca, trojica Argentinaca i Grk.

U poslednjoj utakmici dana, Panatinaikos je pobedio AEL (2:0). Prvi gol postigao je Kartlitos Lopez, u 36. minutu, pobedu je overio Emanuilidis u sudijskoj nadoknadi vremena. Ispred mreže ekipe iz Larise stajao je Vladimir Bajić, svih 90 minuta odigrao je Uroš Ćosić, Radenko Milosavljević upisao je 60, a Nikola Trujić 30 minuta.

Atromitos i OFI, u meču bez golova, osvojili su po bod. Napadač Bojan Matić upisao je 15 minuta u finišu meča.

PAOK je treći sa 31 bodom, peti Panatinaikos sakupio je 25, šesti Asteras 21, sedmi OFI i osmi Volos po 19, deveti Atromitos 18, deseta Smirna 15. Poslednja tri mesta zauzimaju Panetolikos (11), AEL (8) i Lamija (5).