Pešićev Makabi opet na vrhu

fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Pobedom nad Hapoel Ber Ševom (2:1), fudbaleri Makabija vinuli su se opet na čelo tabele izraelskog šampionata.

Presudio je dvostruki strelac Nik Blekmen. Golovi iz 42. i 56. minuta rešili su pobednika, na suprotnoj strani precizan je bio Jehezkel, u 71.

Srpski napadač, Aleksandar Pešić, nije igrao za Makabi.

Duel imenjaka, Makabija iz Haife i Petah Tikve, završen je remijem – 1:1. Pogađali su Čeri u 19. i Abada u 51. minutu.

Bogdan Planić nije igrao za domaću ekipu.

Istovetnim rezultatom okončan je susret Ašdoda i Kirjat Šmone. Gosti su poveli zahvaljujući Šekeru (37), izjednačio je Mogis (63).

U Ligi za šampiona, posle Makabija iz Tel Aviva (61) i Haife (60), slede Ašdod (44), Kirjat Šmona (39), Makabi Petah Tikva (38) i Hapoel Ber Ševa (37).

U jedinom meču Lige za opstanak, Hapoel iz Tel Aviva pobedio je imenjaka iz Hadere, u gostima – 1:0. „Minimalac“ je režirao Azulaj, početkom drugog poluvremena.

Hapoel Hedera je deveti sa 32 boda, dva više od jedanaestog imenjaka, iz Tel Aviva.