Pet komada za Visel Kobe, Jokohama ide ka vrhu?

Vissel Kobe
Visel Kobe

U 19. rundi japanske J-lige Visel Kobe je dobio ekipu FK Jokohame 5:0, dok je Jokohama F Marinos bila bolja od Sagan Tosua 2:0.

Visel Kobe je slavio protiv Jokohame golovima Daglasa, Furuhašija u 31, 34. i 62. minutu dok je Kikuči bio strelac i u 67. minutu za konačnih 5:0. Kobe sada ima 34 boda i četvrti je na tabeli. Drugoplasirani F Marinosi su dobili Sagan Tosu 2:0 i sada su na 18 bodova zaostatka za Kavasakijem koji je prvi. Jokohama ima i čak četiri meča manje u odnosu na lidera.

Kašima i Oita su igrali bez golova. Tokijo je dobio Tokušimu 1:0 na gostovanju golom Tagave. Urava Redsi su dobili Kašivu na gostovanju 2:0 a strelci su bili Ugajin i Šibato u drugom poluvremenu.

Bilo je najuzbudljivije u meču Sendai Šimicu. 3:2 je slavio gostujući Šimicu kome je Suzuki doneo prednost u 12. minutu. Izjednačio je Jošino u 22, da bi Disaro vratio predstno S-Pulse ekipi. Izjednačio je opt Macušita u 83. minutu, a pobedu za Šimicu je obezbedio Tijago Santana samo minut kasnije.