Petarda Olimpijakosa u mreži Bajića

PAOK
REUTERS/Alexandros Avramidis

Atinski Olimpijakos razneo je AEL sa 5:1 u 13. kolu grčkog šampionata.

Gosti iz Larise imali su snage samo za izjednačenje u 33. minutu, zahvaljujući egzekuciji Pinakasa. Sve ostalo svelo se na sjajnu igru i dominaciju atinskih crveno-belih. El Arabi sa dva gola, Sudani, Masuras i Bruma, uz neiskorišćeni jedanaesterac Masurasa, potpisali su pobedu Olimpijakosa.

Za AEL je branio Vladimir Bajić, nekadašnji čuvar mreže čačanskog Borca i niškog Radničkog.

U drugoj utakmici dana, PAOK je bio bolji od Panatinaikosa (2:1). Počelo je golom solunskog tima, u 11. minutu, pogodio je Sviderski, usledilo je u 16. izjednačenje Kantalapiedre i otvorena igra oba tima. Uspešniji su bili fudbaleri domaćeg, Igason je rešio dileme u 65. minutu.

Ceo meč za PAOK odigrao je Andrija Živković.

Olimpijakos vodi sa 32 boda, treći PAOK ima četiri manje. Panatinaikos je sakupio 18, dovoljno za peto mesto, dok je AEL pretposlednji sa šest poena.