Planićev Makabi gazi

Bogdan Planić
Photo by Adam Davy - Pool/Getty Images

Ubedljivom pobedom nad Sakninom (3:0), u 16. kolu, Makabi iz Haife učvrstio se na prvom mestu izraelskog šampionata.

Za lidera, čiji dres je svih 90 minuta nosio srpski štoper Bogdan Planić, golove su postizali Menahem (40), Rukavicija (71) i Haziza, sa 11 metara (90+11).

Makabi iz Tel Aviva pobedio je Netanju u gostima sa 3:1. Kohen, Perez u prvom i Gerero u drugom poluvremenu doneli su „zelenima“ prednost od tri gola. Čast domaćina sačuvao je Frater u finišu utakmice. Zlatan Šehović je zamenjen u domaćem timu, sredinom drugog poluvremena, Aleksandar Pešić nije igrao za Makabi.

Duel Hapoela, iz Tel Aviva i Haife, završen je bez pobednika (2:2). Dvostruki strelac za domaći tim Altman obezbedio je u 33. minutu prednost od 2:0, Maman i Stein odgovorili su golovima za remi.

Beitar je sa 2:0 slavio u Kirjat Šmoni. U listu strelaca upisali su se Mohamed (2) i Šua (50).

Makabi Petah Tikva pobedio je Ašdod sa 2:1. Gostujuća ekipa stigla je do prednosti u režiji Jeheckela, uzvratili su Kuper i Abada, u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Posle 16 kola, Makabi iz Haife ima osam bodova prednosti ispred telavivskog imenjaka. Slede Makabi Petah Tikva (26), Ašdod (25), Hapoel Ber Ševa (24), Kirjat Šmona (21). Poslednja tri mesta zauzimaju Saknin (15), Hapoel Hedera (14) i Hapoel Tel Aviv (11).