Planićev Makabi šampion Izraela

Bogdan Planić
Photo by Adam Davy - Pool/Getty Images

Pobedom u poslednjem kolu Lige za šampiona, Makabi iz Haife postao je šampion Izraela. Ekipa srpskog štopera, Bogdana Planića, upisala je tri boda u duelu sa Hapoel Ber Ševom (3:2).

Domaći tim obezbedio je čak tri gola prednosti do odmora – pogađali su Acili, Rukavicija i Čeri. Golovi Jusefija i Rose, u drugom poluvremenu, vratili su utakmicu u neizvesnu fazu, ali Makabi je uspeo da sačuva dragocenu prednost i overi prvo mesto, sa četiri boda prednosti ispred imenjaka iz Tel Aviva.

Planić nije odigrao poslednji meč, u sezoni je upisao 24 utakmice i dva gola. Grčki mediji javili su prethodnih dana da će u narednoj sezoni igrati za AEK.

Drugoplasirani Makabi, uprkos sigurnoj prednosti u režiji Bitona tokom prvih 40 minuta, na kraju nije uspeo da pobedi Kirjat Šmonu (2:2). Maranhao u 54. i Ansah, u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, postarali su se za iznenađenje kola.