Raspucani Šahtjor

Alexander Gutor Šahtjor
AP Photo/Sergei Grits

Šampion ne prašta - Šahtjor je sa 4:1 pobedio Slaviju iz Mozira, u petom kolu beloruske Višaje lige.

Pobedu ekipe iz Soligorska potpisali su dvostruki strelac Darboe, kapiten Kendiš i vremešnji Debelko. Jedini gol za Slaviju postigao je Timonjuk.

Ceo meč za Šahtjor odigrao je Nikola Antić, Igor Ivanović je izašao sa terena u drugom poluvremenu.

BATE je sa 2:1 pobedio Energetik. Odlučio je sa dva brza gola, sredinom prvog poluvremena, Stanislav Dragun. Gosti su smanjili minus preko Vasiljeva.

Srpski internacionalci, Aleksandar Filipović i Nemanja Milić, upisali su po 90 minuta za BATE.

Dinamo iz Bresta pobedio je Žodino u gostima – 2:0. Golove su postigli Sedko i Šestjuk, početkom oba poluvremena.

Istovetnim rezultatom (0:2) okončan je duel Nemana i Minska. Mreže su pogađali Lopez (33) i Bogomolski (68).

Sa stopostotnim učinkom, Šahtjor je na vrhu tabele, ispred Dinama iz Bresta i BATE, koji su sakupili po 11 bodova. Šesti Minsk upisao je osam, deseti Žodino šest, dvanaesti Energetik četiri, a pretposlednja Slavija samo jedan poen.