Rastavac srušio i PAOK

Printskrin

Nema kraja sjajnoj seriji Milana Rastavca – Asteras je u derbiju 24. kola grčkog šampionata pobedio PAOK sa 2:0.

Pobednik je odlučen golovima krajem prvog i početkom drugog poluvremena. Najpre Sito, u 37, potom i Fernandez u 54. minutu doneli su ekipi iz Tripolisa velika tri boda i obezbedili skok na petu poziciju, najbolju od početka sezone.

Mrežu solunskog tima branio je Živko Živković. U drugom poluvremenu zaigrao je i Andrija Živković, nedovoljno ni za častan poraz.

Asteras je u svojim redovima imao, od početka, šestoricu Španaca, trojicu Argentinaca i dva Grka.

PAOK je ostao na drugom mestu, sa 46 bodova, pet više od Asterasa.

U prvoj utakmici dana, Smirna je pobedila OFI sa 2:1. Golom Joanidisa, u finišu, rešen je pobednik, prethodno su se u listu strelaca upisavali Dauda za domaći i Sturgeon za gostujući tim.

Smirna je deveta sa 25 bodova, OFI jedanaesti sa 19.