Remi atinskih velikana: Oli poveo, AEK do boda u 80.

REUTERS/Andreas Gebert

U zaostaloj utakmici prvog kola Superlige Grčke u velikom atinskom derbiju između AEK-a i Olimpijakosa nije bilo pobednika – 1:1.

Na stadionu “Spiros Luis” gosti su poveli u 55. minutu golom Mariosa Vousaija, mladog grčkog reprezentivca, koji je prethodne dve sezone proveo na pozajmici u holandskom Viljemu II.

Žuto-crni su izjednačili deset minuta pre kraja utakmice, a strelac je bio iskusni Portugalac Andre Luiš Gomeš Simoeš na asistenciju Levija Garsije.

U startnoj postavi AEK-a bio je nekadašnji reprezentativac Srbije i bivši fudbaler Crvene zvezde Nenad Krstičić, dok je na drugoj strani aktuelni reprezentativac Orlova Lazar Ranđelović meč počeo na klupi.

Krstičić je zamenjen u 70, a Ranđelović je ušao u igru u 82. minutu.

Posle ovog meča Olimpijakos je ostao prvi na tabeli sa 29 bodova, tri više od drugoplasiranog Arisa. Treći je PAOK sa 24, a četvrti AEK sa 23 boda.