Remi u atinskom derbiju

REUTERS/Miguel Vidal

Duel Panatinaikosa i AEK-a, u 24. kolu grčkog šampionata, završen je bez pobednika – 1:1.

„Zeleni“ su do prednosti stigli u 58. minutu – na asistenciju Pungurasa precizan je bio Velez. Izjednačenje je usledilo 15 minuta kasnije – Garsija je postavio konačan rezultat.

Vezista Nemanja Krstičić odigrao je ceo meč za AEK.

Najubedljiviji trijumf dana upisali su fudbaleri Arisa, sa 3:0 pobedili su Atromitos. Konstantnu dominaciju, solunski tim krunisao je golovima Ganee (22), Saše (65) i Silve (80). Bojan Matić se našao na terenu u poslednjih 20 minuta.

AEL je sa 1:0 pobedio Panetolikos. Odlučio je pogodak Pinakasa, u završnici prvog poluvremena.

Za AEL su u finišu zaigrali srpski internacionalci Radenko Milosavljević i Nikola Trujić.

Golova nije bilo u duelu Lamije i Janjine.

Aris je drugi sa 47, AEK četvrti sa 45, Panatinaikos je 42. bodom preskočio Asteras i ponovo zaposeo peto mesto. Osmi Atromitos ima 26, a deseta Janjina 25. Poslednja tri mesta zauzimaju OFI i Lamija (19), Panetolikos (17) i AEL (13).