Rumunija: Univerzitatea slomila Gaz Metan

Univerzitatea Krajova
Getty Images/Karina Hessland

U ponedeljak su odigrana poslednja dva meča 12. kola rumunske Lige.

Prvo su na stadionu „Marin Anastasovići” u Đurđu domaća Astra i Čindija iz Trgovišta igrali bez golova – 0:0.

Univerzitatea je u Krajovi savladala Gaz Metan Medijas rezultatom 3:1. Aleksandru Ćićaldau je postigao prvi gol u 2. minutu, a na 2:0 povisio je brzonogi Reagu Ofosu u 38. minutu.

Nadu gostima da će izbeći poraz vratio je tamnoputi Italijan Nikolao Dumitru u 50. minutu, posle maestralne solo akcije, ali je osam minuta kasnije Kristijan Barbut pogodio mrežu gostiju, posle centaršuta Ofosua.

Univerzitatea se devetom ovosezonskom pobedom učvrstila na drugom mestu sa dva boda manje od vodeće Steaue.

Čindija je trećim remijem u sezoni stigla do 15. boda, za ostanak na osmom mestu, a Gaz Metan je pao na desetu poziciju sa 13 bodova.

Ekipa Astre, novim remijem prepustila je fenjer ekipi Arđeša.