Slovan čuva vrh

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Pobedom nad Pohronijom (1:0), u 20. kolu slovačke Fortuna lige, Slovan je nastavio siguran hod ka tituli.

Odlučio je pogodak Daniela, početkom drugog poluvremena, na asistenciju Streleca.

Najviše golova viđeno je u duelu Senice i Trenčina (2:3). Domaća ekipa povela je preko Kostala, početkom meča, izjednačio je Ćataković, uoči odmora. Pobednik je rešen u nastavku, golovima Korina (67) i autogolom Simčaka (78), Trenčin je stigao do tri boda. Na suprotnoj strani, takođe, viđen je autogol Kapuardija za 2:2.

Zlate Moravce su slavile u duelu sa Ružomberokom – 3:1. Posle promašenog jedanaesterca gostiju, usledila su dva brza gola domaćina, preko Meniha i Kovala, pa je na isteku prvih pola sata igre na semaforu stajalo 2:0. Na pogodak prvotimca „ruža“ Dungela, u 72, reagovao je Koval minut kasnije za konačnih 3:1.

Duel Mihalovce-Sered pripao je gostima – 0:2. Pobednika je rešio dvostruki strelac Miloš Lahni, golovima u 56. i 83. minutu.

U poslednjoj utakmici dana, Trnava je bila uspešnija na stadionu Nitre (1:0). Jedini gol postigao je Savidis, u finišu meča.

Slovan vodi sa 48 bodova, Trnava je četvrta sa 16 manje. Slede Zlate Moravce (27), Ružomberok (23), Sered, Trenčin (22), Pohronija, Nitra, Mihalovce (19) i poslednjeplasirana Senica (17).