Stefan Mugoša “rešeta” mreže u Južnoj Koreji

Stefan Mugoša
xJaewonxLeex

Stefan Mugoša, reprezentativac Crne Gore, umorio se prošle sezone od borbe za opstanak u šampionatu Južne Koreje, pa je u novoj, maestralnim partijama, lansirao Inčon u sam vrh tabele, sa samo tri boda manje u odnosu na lidera, ekipu Ulsana.

Fudbaleri Inčona savladali su u osmomo kolu, kao gosti, ekipu Daegua sa 2:1, a oba gola za Inčon, postigao je Stefan Mugoša.

Napadač Inčona i reprezentacije Crne Gore, dva puta je bio miran sa bele tačke. Prvo je pogodio u zaostavnom vremenu prvog poluvremena, a drugi put u zaostavnom vremenu, drugog poluvremena.  Gol za Daegu postigao je Hjon u 86. minutu.

Stefan de Vrij of the Netherlands and Montenegro's Stafan Mugosa
AP Photo/Peter Dejong

Uspeh Inčona dobija na težini ako se nalasi da je ekipa od 36. minuta igrala sa fudbalerom manje na terenu, jer je crveni karton dobio Kim Dong Min.

U dosadašnjih osam kola Inčon je postigao isto toliko golova, a Mugoša je šest puta bio strelac. Inčon je tri meča dobio sa 1:0, sva tri puta je gol postigao Mugoša. Inčon je protiv lidera Ulsana odigrao nerešeno – 1:1, strelac je bio Mugoša, a sada je pogodio dva puta sa bele tačke za nova tri boda.