Švedska: Malme brojao do četiri na proslavi titule

Andreas Hillergren/TT News Agency/via REUTERS

Pobedom protiv Ostersunda rezultatom 4:0 u poslednjem 30. kolu, Malme je proslavio titulu šampiona Švedske, koju je overio tri runde pre kraja.

Fudbaleri tima sa juga Švedske sve golove su postigli u prvih 45 minuta. Prvi je pogodio Kristijansen u šestom, a samo dva minuta kasnije Telin je udvostručio prednost. Na 3:0 povisio je ponovo Kristijansen ovaj put u 29. minutu iz penala, a konačan rezultat postavio je Larson.

Meč sa najviše golova viđen je u Norčepingu, gde je domaći tim poražen 4:3 od Helsinborga, koji se oprostio od elitnog društva. I ovde je svih sedam golova palo u prvom poluvremenu. Za domaće su pogodili Levi, Niman i Haksabanović, dok je za goste dvostruki strelac bio Van den Hurk, a po jednom su mrežu Norčepinga zatresli Anderson i Svenson.

Malme je šampion Švedske. U Evropu su se kvalifikovali Elfsborg i Haken. Iz Lige su ispali Falkenbergs i Helsinborg, dok će Kalmar igrati baraž za opstanak u najjačoj švedskoj ligi.