Tigres i Los Anđeles za KONKAKAF titulu

Elsa Getty Images Sport

Fudbaleri Tigresa plasirali su se u finale KONKAKAF Lige šampiona, pošto su u polufinalnom duelu u Orlandu savladali Olimpiju iz Hondurasa sa 3:0. Tamo ih čeka okršaj sa Los Anđelesom koji je sa 3:1 dobio Klub Ameriku.

Meksikanci su do trijumfa stigli uz dva pogotka iz penala i autogolom, a posao im je značajno olakšan crvenim kartonom veziste Olimpije Floresa. Dogodilo se to u 45+3. minutu, kada je Flores napravio jedanaesterac iz kojeg je Žinjak doveo Tigrove u vođstvo.

Isti igrač je na identičan način povisio prednost u 57, da bi Olivija autogolom u 78. postavio konačan rezultat.

Tigres će u finalu igrati protiv Los Anđelesa, koji je posle preokreta sa 3:1 dobio Klub Ameriku.

Amerika je povela u 11. minutu preko Kaseresa. Zatim je Los Anđeles u 45+5. ostao sa desetoricom zbog isključenja Atueste, ali je u nastavku uspeo da načini preokret.

Najzaslužniji za to bio je Karlos Vela, strelac golova u 46. i 47. minutu. Od 79. minuta ekipe su brojčano bile poravnate, pošto je crveni karton dobio Rejes, i u takvom odnosu snaga viđen je još jedan gol u mreži Mekikanaca. Precizan je bio Blesing u 90+5. minutu.