UNAM opet u naletu

Arturo Ortiz UNAM
Guliver image

Pobedom nad Leonom u petom kolu meksičke Klausure fudbaleri UNAM Pumasa približili su se na dva boda ekipama iz vrha tabele. Veliki derbi završen je rezultatom 2:1.

Poveo je Leon u 20. minutu, zahvaljujući snalažljivom Santijagu Kolombatu. Odlično se snašao i poslao loptu iza leđa golmana Pumasa.

Usledio je brzo preokret. Najpre je De Oliveira Melo izjednačio rezultat u 24. minut. Nastavili su fudbaleri Pumasa sa inicijativom i poveli u sudijskoj nadoknadi vremena izgubljenog u prvom poluvremenu. Najprisebniji je bio Arturo Ortiz Martinez i pogodio mrežu za 2:1.

Znatno mirnije bilo je drugo poluvreme. Gostujući tim ostao je početkom nastavka sa desetoricom, isključen je Federiko Martinez. Pumas je držao inicijativu, ali nikako nije uspevao da postigne treći pogodak. U finišu, na suprotnoj strani, van terena morao je i Alan Moso. Duel je zaključen na rezultatu s kraja prvog poluvremena.

Peti Pumas ima devet bodova, a 12. Leon četiri manje.