Veliki derbi Đurgardenu, lideru Hakenu samo bod

Guliver

Na “Tele 2” areni u Stokholmu igran je jedan od najvećih derbija švedskog šampionata, a u meču koji je trajao čak 102 minuta slavio je uslovni domaćin, Đurgarden.

Đurgarden je slavio protiv gradskog rivala Hamarbija, ekipe sa kojom “deli” stadion, u sjajnoj atmosferi pred oko 20.000 gledalaca na “Tele 2” areni – 1:0.

Bio je to odličan meč u kojem je viđen samo jedan gol. Trenutak odluke dogodio se u 68. Minutu, kad je Radetinac povukao napad, proigrao je Bandu, ovaj još lepše Vikhajma, a Norvežaninu nije bilo teško da sa pet metara pogodi mrežu.

Hamarbi, koji je takođe imao sjajnu podršku navijača, svim silama je napadao u finišu, ali zaista nije imao sreće. Pogodili su izabranici španskog trenera Martija Ćifuentesa dve prečke u završnom delu utakmice.

Lider Haken imao je priliku da se dodatno “odlepi” na prvom mestu, ali je odigrao samo nerešeno na svojoj “Bravida” areni u Geteborgu protiv Elfsborga – 1:1. Gosti su poveli golom Olsona u 23. minutu, izjednačio je 14 minuta kasnije Jeremejef.

U okršaju ekipa iz donjeg doma Varberg je lako na svom terenu slavio protiv novajlije Varnama – 3:0, golovima Alfonsija u 27, Simovića u 53. i Eliton Žuniora u 86. minutu.

Vrlo važan trijumf u gostima ostvario je Sirijus, koji je bio bolji od Norčepinga – 1:0. Gol vredan tri boda postigao je Japanac Sugita u 57. minutu.