Žerson Gonzales spasavao Santa Fe u Bogoti

Ostale lige - Fudbal 9. mar 20219:25 > 9:49 0 komentara
Deportivo Pasto
Getty Images/Luis Ramirez

Santa Fe i Deportivo Pasto odigrali su u Bogoti meč bez pobednika (2:2), u 11. kolu kolumbijske Aperture.

Favorizovani domaćin imao je imperativ pobede, kako bi se vratio na lidersku poziciju, ali su gosti iz Pasta odigrali dobar meč i malo je nedostajalo da odnesu ceo plen.

Poveo je Deportivo u 9. minutu golom Žejsona Medine, koji je iskoristio sjajnu asistenciju Migela Kamarga.

Izjednačenje je usledilo u 20. minutu. Korner je izveo Kardenjas, golman gostiju Martines Marin je promašio loptu, a na drugoj stativi sjajno je reagovao defanzivac Torihano, koji je udarcem glavom postigao gol.

Novo vođstvo gostiju iz Pasta stiglo je u 64. minutu, kada su nespretno reagovali golman Santa Fea Kasteljanos i defanzivac Moskera, koji je zatresao sopstvenu mrežu.

Napadali su domaći do kraja meča, želeli izjednačenje, a ono je usledilo u 86. minutu, posle sjajnog udarca 19-godišnjeg Žersona Gonzalesa sa 16 metara.

Ovim bodom Santa Fe je ostao na drugoj poziciji sa 22 boda, jednim manje od vodećeg Deportivo Kalija. Ekipa iz Pasta je na 12. mestu sa 12 bodova.