Živković sa dva gola srušio AEK

Andrija Živković
AP Photo/Giannis Papanikos

Solun slavi Andriju Živkovića - srpski ofanzivac, sa dva gola, doneo je pobedu PAOK-u u 27. kolu šampionata Grčke, takozvanoj Grupi za šampiona.

Nišlija je već u trećem minutu obezbedio prednost crno-belima. Na asistenciju Ingasona, pogodio je mrežu Atanaisadisa i najavio trijumf solunskog tima. Poništen pogodak Sviderskog, zbog igranja rukom, na isteku prvih pola sata igre, demoralisao je fudbalere PAOK-a, pa su u finišu prvog poluvremena Atinjani izjednačili. Strelac je bio Oliveira, na dodavanje Mantalosa.

Nastavak je obeležio sjajni PAOK. Sviderski, odmah posle odmora, i Andrija Živković, u poslednjim minutima, overili su veliki trijumf domaćina na stadionu Tumba.

Junak meča, Andrija Živković, odigrao je ceo meč za PAOK, njegov prezimenjak Živko sedeo je na klupi. Srpski reprezentativac, Nenad Krstičić, zamenjen je u 81. minutu.

Buran je bio duel Asterasa i Panatinaikosa (2:2). „Zeleni“ su za dva minuta, preko Federika Makede, uz asistencije Španca Huankara, obezbedili prednost od dva gola. Četa Milana Rastavca nije se predavala – Fernandez u 84. i Papadopulos u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena obezbedili su Asterasu veliki bod.

Olimpijakos tutnji ka tituli. Sa 1:0 pobedio je Aris, zahvaljujući golu Masurasa u 38. minutu. Crveno-beli su igrali sa desetoricom u drugom poluvremenu, pred odlazak na odmor isključen je Lala.

Štoper Lazar Ranđelović ušao je u igru u 80. minutu.

Sa 70 bodova, Olimpijakos beži drugoplasiranom Arisu čak 19 koraka. Slede PAOK (50), AEK (48), Panatinaikos (46) i Asteras (43).