Palmeiras slavio sa desetoricom: Renan pogodio u 95. minutu

Fudbal 22. apr. 202110:20 > 10:30
XXSTRINGERXX xxxxx, Reuters

Fudbaleri Palmeirasa pobedom su počeli odbranu titule šampiona Kopa Libertadores. Brazilski tim je u prvom kolu grupe A savladao Universitario 3:2.

Uzbudljiv meč odigran je na stadionu ‘Monumental’ u Limi. Palmeiras je do trijumfa došao sa igračem manje, golom Renana u petom minutu sudijske nadoknade.

Brazilski klub prethodno je imao prednost od 2:0 – Danilo se upisao u strelce u 20. minutu, a prednost gostiju uvećao je Veiga u 52.

Potom je Empereur isključen iz igre zbog drugog žutog kartona i Palmeiras je ostao sa desetoricom igrača na terenu. Iskoristili su brojčanu prednost domaći, pa je Gutjeres smanjio na 2:1 već u 65. minutu.

Samo dva minuta kasnije isti igrač je sa bele tačke pogodio za izjednačnje.

Ipak, na kraju je aktuelni šampion osvojio sva tri boda, pošto je u petom minutu sudijske nadoknade pogodio Renan.

U istoj grupi Defensija i Hustisija i Independijente del Vale su podelili bodove, pošto su odigrali 1:1.

Golom Vilje u sedmom minutu Boka Juniors je slavila u gostima ekipi D Strongest u prvom kolu grupe C.

U grupi G pobedu je zabeležio Sero Portenjo, koji je sa 2:0 nadigrao Ameriku de Kali.  U istoj grupi La Gvaira i Atletiko su podelili bodove, pošto je meč u Karakasu završen 1:1.

U grupi F Rejsing Klub je do boda protiv Rentistasa došao golom Kaseresa u 89. minutu sa igračem manje. Duel u Montevideu okončan je 1:1.

Union Kalera i LDU su odigrali nerešeno (2:2) na startu takmičenja u grupi G.