Penal u 90+1. za pobedu lidera Sportinga

Fudbal 20. dec. 20200:34
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Tri meča desetog kola portugalske Primeire igrala su se u subotu, a u najuzbudljivijem duelu lider na tabeli Sporting je u Lisabonu savladao Farense sa 1:0 pogotkom iz jedanaesterca u sudijskoj nadoknadi vremena.

Postigao ga je Slovenac Andraž Šporar i tako doneo tri boda „Lavovima“, koji su prvi na tabeli sa 26 bodova, pet više od prvog pratioca – gradskog rivala Benfike, koja ima i meč manje.

Sporting je i dalje jedini neporaženi tim u Primeiri posle deset kola, a u redovima Farensea, koji je trenutno 16. na tabeli, u igru je u 70. minutu ušao nekadašnji fudbaler Crvene zvezde i Čukaričkog Nikola Stojiljković.

Tondela je kod kuće remizirala bez golova sa Moreirenseom, a meč je domaćin završio sa desetoricom igrača jer je u 57. minutu Pedro dobio direktan crveni karton. Kod gostiju čitav meč odigrao je srpski defanzivac Lazar Rosić.

Maritimo je kod kuće bio bolji od Belenenseša sa 1:0, a gol odluke bio je delo Žoela u sudijskoj nadoknadi vremena.