Pogodili Marković i Božović, remi Budućnosti i Sutjeske

FK Sutjeska

Kompletirano je 20. kolo, kojim je nastavljen šampionat Crne Gore u fudbalu. U velikom derbiju, Budućnost i Sutjeska su posle uzbudljivog prvog i prilično nezanimljivog drugog poluvremena, odigrali nerešeno – 1:1.

Prvo poluvreme je donelo veliku borbu i odličnu utakmicu. Sutjeska je povela u 33. minutu. Marko Vučić je nepropisno zaustavio brzonogog Dragana Grivića, a siguran sa bele tačke bio je iskusni Božo Marković. Na samom početku utakmice, Budućnost je imala sjajnu priliku, ali je Petar Grbić pogodio prečku.

U nastavku, Budućnost je bila ofanzivnija, a Sutjeska vrebala priliku iz kontranapada da duplira prednost. Međutim, posle samo šest minuta igre, usledio je novi penal. Ovoga puta za Podgoričane. Pomenuti Grivić je srušio pomenutog Grbića, a izjadnečenje aktuelnom šampionu Crne Gore, doneo je Draško Božović.

U nastavku meča, vodila se velika borba na sredini terena. Obe ekipe su nastojale da pre svega zatvore prilaze svom golu, pa da eventualno stignu do prilike da osvoje sva tri boda. Na kraju, mreže su mirovale, Budućnost je uvećala prednost u odnosu na Dečić, a sačuvala distance u odnosu na Sutjesku, koja iznosi 19 bodova.

U iščekivanju velikog derbija između Budućnosti i Sutjeske, pobedama su se radovale ekipe Rudara, Iskre, OFK Petrovca i Zete.

U jednom od derbija kola, u duelu ekipa koje su stigle do polufinala Kupa, a žele da se bore za mesto na evropskoj sceni, Iskra je na svom terenu pobedila Dečića sa 2:1, iako su gosti poveli sredinom prvog poluvremena. Gol je sa bele tačke postigao Anđelo Rudović.

Međutim, već do kraja prvog poluvremena, momci iz Danilovgrada su uspeli da stignu do preokreta i ispostaviće se konačnih 2:1. Strelci su bili Miloš Drinčić i Zoran Petrović. U nastavku se vodila velika borba, obe ekipe su imale nekoliko poluprilika, ali su na radost fudbalera Iskre, a na žalost fudbalera Dečića, mreže mirovale.

Rudar je na svom terenu bio ubedljiv protiv OFK Titograda – 4:2. Posle samo tri minuta igre mrežu tima iz Podgorice zatresao je Miloš Zečević. Desetak minuta kasnije izjednačio je Miloš Brnović, ali je do kraja prvog poluvremena, Rudar vodio sa 4:1 u režiji Predraga Kašćelana, Vuka Strikovića i Marka Merdovića. U nastavku, OFK Titograd je preko Miloša Brnovića ublažio poraz.

FK Budućnost

Zeta je kao gost pobedila Jezero iz Plava sa 1:0, a gol odluke je sredinom drugog poluvremena postigao Matija Lambulić.

Za iznenađenje se pobrinuo OFK Petrovac koji je na svom terenu posle velike borbe pobedio Podgoricu sa 2:1. Petrovac je poveo preko Luke Merdovića u 20. minutu, ali je Nikola Čelebić doneo izjednačenje do kraja prvog poluvremena. U nastavku meča, ulogu meč vinera, prigrabio je Zoran Mikiljelj koji je mirno pogodio sa bele tačke u 67. minutu, za konačnih 2:1.

Tabela: Budućnost 50, Dečić 31, Sutjeska 31, Iskra 27, Zeta 27, Podgorica 27, Rudar 25, Jezero 22, OFK Titograd 17, OFK Petrovac 15.