Porto siguran, „diše za vrat“ Sportingu, Grujiću klupa

Fudbal 4. jan 20210:37 > 0:48 1 komentar
David Ramos/Getty Images

Četiri meča 12. kola portugalske Primeire igrala su se u nedelju – do pobeda su došli Porto, Fereira i Tondela, dok su bodove podelili Maritimo i Boavišta.

Porto je slavio sa 3:0 (1:0) protiv Moreirensea, a strelci za Porto bili su Seržo Oliveira, Toni Martinez i Evanilson.

Srpski reprezentativac Marko Grujić presedeo je meč na klupi plavo-belih. Porto sada ima 28 boodva, četiri manje od lidera na tabeli Sportinga, a u sledećem kolu igra protiv Famalikaoa u gostima.

Fereira je kod kuće slavila sa 2:0 protiv Rio Avea, a golove je za pobednika postigao Tanke u 24. i 56. minutu.

Maritimo i Boavišta remizirali su bez golova, a jedini gol u pobedi Tondele nad Famalikaoom bio je delo Gonsalesa u 53. minutu. Andrija Luković i Srđan Babić bili su starteri u poraženom taboru, ali su obojica zamenjeni u drugom poluvremenu.