Porto slavio u „ludom“ meču, Grujić rezervista

Fudbal 6. dec 20200:20 > 0:59 0 komentara
Getty Images/Matthias Kern

U subotu su se igrala četiri meča devetog kola portugalske Primeire, a do pobeda su srigle ekipe Porta, koja je u trileru bila bolja od Tondele, i Vitorije Gimaraeš, dok su bodove podelili Famalikao i Sporting, odnosno Moreirense i Žil Visente.

Porto je poveo preko Sanusija u četvrtom minutu, ali su Gonzalez i Barbosa do 33. minuta napravili preokret. Marega je u 36. minutu izjednačio na 2:2, a isti igrač je na startu drugog poluvremena doneo novi preokret, ovoga puta za Porto – 3:2.

Taremi je u 56. pogodio za 4:2, a konačnih 4:3 postavio je Gonzalez u 74. minutu. Srpski vezista Marko Grujić u igru je ušao u 83. minutu.

Sporting je kao gost dva puta vodio protiv Famalikaoa, ali je osvojio samo jedan bod. Strelci za tim iz Lisabona bili su Pedro Gonkalves i Poro, dok su u redovima domaćih golove postigli Asunsao i Žonata Robert u 89. minutu, koji je doneo bod domaćima. Palinja je u 90+1. minutu dao gol za Sporting, ali ga je VAR poništio zbog faula.

Porto je iskoristio kiks vodećeg Sporitnga i sada ima samo četiri boda manje, a trenutno se plavo-beli nalaze u seriji od tri pobede.

Moreirense je na domaćem terenu remizirao sa Žil Visenteom 1:1, Lazar Rosić je odigrao čitav meč za domaćina i dobio žuti karton.

Vitorija je u Gimaraešu rezultatom 1:0 bila bolja od Portimonensea, a jedini gol postigao je Andre u 32. minutu. Legendarni Rikardo Kvarežma sa klupe je u igru ušao u 71. minutu.