Minimalac Sportinga, siguran i Čaves

Portugal 19. feb 20170:24 > 0:26
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Sportinga pobedili su Rio Ave rezultatom 1:0 u poslednjoj subotnjoj utakmici 22. kola Primeira lige.

Odlučujući pogodak na toj utakmici postigao je Alan Ruiz u 20. minutu.

Tim iz Lisabona posle tog trijumfa drži treće mesto na tabeli sa 44 boda, devet manje od Porta, dok je Rio Ave na desetoj poziciji sa 28.

Minimalnim rezultatom, Boavista je slavila na gostovanju Feirenseu golom Ivana Bulosa u 63. minutu.

Na preostale dve utakmice viđena su po dva gola – Čaves je pobedio Aruku sa 2:0, dok su Moreirense i Eštoril igrali 1:1.

Čaves je do trijumfa došao golovima Renana Bresana u osmom i Fabija Martinsa u 80. minutu.

Na jedinoj preostaloj utakmici, oba pogotka postigli su igrači Moreirensea. Modu Sugu je doveo svoj tim u vođstvo u 53. minutu, a Pedro Rebočo je autogolom doneo bod gostima.