Siguran start Benfike i Porta, Fejsa odličan

Portugal 9. avg 201723:50 > 10. avg 2017 0:00
Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

Fudbaleri Benfike i Porta ostvarili su sigurne pobede na startu nove sezone u prvenstvu Portugalije.

Šampionski tim Benfike rutinski je slavio protiv Brage u derbiju kola – 3:1. Posle osvajanja Superkupa pobedom protiv Gimaraeša u nedelju, „orlovi“ su opet prevođeni Harisom Serefovićem i Žonasom pokazali napadački potencijal.

Švajcarac je pogodio u 15. minutu, a Brazilac u 30. duplirao prenost. U završnici poluvremena Ahmed Hasan Koka je smanjio na 2:1, ali to je praktično bilo sve što su gosti učinili na ovom meču.

Pobedu Benfike u 57. minutu potvrdio je Edurado Savlio za osmi uzastopni trijumf protiv Brage u svim takmičenjima.

U domaćem timu standardno dobro odigrao je Ljubomir Fejsa, dok je Andrija Živković povređen. Kod Brage Lazar Rosić je bio u startnoj potavi, a Nikole Stojiljković ni u u protokolu.

Porto je bio još ubedljiviji na premijeri. Eštoril je sa „Dragao“ stadiona ispraćen sa četiri gola u mreži.

Strelci za tim koji od 2013. nije bio šampion Portugala bili su Musa Marega u 35. i 62. minutu, Jasine Brahimi u 54. i Ivan Markano u 71. minutu.

Pogledajte sve rezultate 1. kola prvenstva Portugalije.