Kiks šampiona protiv Rio Avea, Tondela ubedljiva

Portugal 26. avg 201723:21 > 23:26
Lars Baron/Bongarts/Getty Images

U utakmicama četvrtog kola portugalske Primeire, Benfika je odigrala 1:1 protiv Rio Avea, Fereira je remizirala bez golova sa Gimaraešom, a Tondela i Feirense su slavili na gostovanjima.

Fereira i Gimaraeš igrali su 0:0, iako je domaća Fereira od finiša prvog poluvremena igrala sa desetoricom igrača pošto je Australijanac Aver Mabil dobio crveni karton.

Tondela je bila ubedljiva na gostovanju Moreirenseu – pobedili su sa 3:0. Prvi gol postigao je Tomane u 22. minutu, a vođstvo je duplirao Rikardo Kosta u 54. Konačnih 3:0 za Tondelu postavio je novozelandski rezervista Tajler Bojd u 86. minutu susreta.

Feirense je u gostima bio bolji od Šaveša sa 2:0, a u vođstvo ih je u 26. minutu doveo Flavio. Konačnih 2:0 bilo je posle pogotka Tijaga Silve četiri minuta pre kraja regularnog toka meča.

Rio Ave je protiv Benfike na svom terenu poveo autogolom Lisandra Lopesa u 61. minuta, ali su lisabonski Orlovi izjednačili iz sumnjivog jedanaesterca u 66. minutu – siguran izvođač penala je bio Žonas, a to je bio već peti gol koji je napadač postigao u prva četiri kola.

Bivši ofanzivac Partizana Andrija Živković u igru je ušao u 62. minutu, ali uspeo je da dobije samo žuti karton pošto se pokačio sa Marselom iz protivničke ekipe.

Pogledajte REZULTATE i TABELU portugalske Preimeire.