Gimaraeš se probija ka vrhu, slavio i Setubal

Portugal 10. sep. 201722:54 > 22:56
Getty Images/Carlos Rodrigues

U nedelju su odigrana tri meča petog kola portugalskog šampionata, a pobede su zabeležili ekipe Setubala, Gimaraeša i Moreirensea.

Setubal je na svom terenu slavio sa 2:0 protiv Brage, a pogotke su postigli Gonsalo Pasijensija iz penala u 24. minutu, i Amaral samo dva minuta kasnije upravo na asistenciju Pasijensiju.

Čitav meč u timu Brage odigrao je bivši defanzivac Vojvodine Lazar Rosić.

Nakon pobede domaćina Setubal i Braga se nalaze na deobi osmog mesta tabele sa po šest bodova iz prvih pet kola.

Fudbaleri Gimaraeša na domaćem terenu su minimalnim rezultatom pobedili Boavištu, a strelac jedinog gola na meču bio je kolumbijski napadač Sebastijan Rinkon.

Gimaraeš je sedmi na tabeli, dok Boavišta nakon pet mečeva ima samo tri boda.

Moreirense je slavio u gostima protiv Eštorila sa 2:0, a golove su dali Marokanac Mohamed Abarhun u 34. i Egipćanin Mohamed Zizo u 75. minutu

Bila je to prva pobeda gostiju u novom prvenstvu i sada i sada imaju pet bodova iz pet kola, a Eštoril ima šest bodova.

Pogledajte REZULTATE i TABELU portugalske Primeire.