Novi kiks Benfike, Patrisio zaustavio Porto

Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

Fudbaleri Benfike ponovo su razočarali i u 8. kolu prvenstva Portugalije odigrali su nerešeno na gostovanju sa Maritimom - 1:1. u velikom derbiju Sporting i Porto pobedili su bodove - 0:0.

Benfika je nastavila sa očajnim partijama i u poslednjih šest utakmica u svim takmičenjima ima samo jednu pobedu.

Aktuelni prvak je je poveo prelepim pogotkom Žonasa već u 2. minutu i sa minimalnom prednošću se otišlo na odmor. Ipak, bod Maritimu obezbedio je Rikardo valente u 65. minutu

Srpski reprezentativac Ljubomir Fejsa je odigrao svih 90 minuta za Benfiku, dok je Andrija Živković meč gledao sa klupe.

„Orlovi“ iz Lisabona su treći na tabeli sa 5 bodova manje od vodećeg Porta i tri od Sportinga, dok je Maritimo na sjajnoj četvrtoj poziciji.

Porto je bio mnogo bolji tim i stvorio je niz dobrih šansi, pogotovo u prvom poluvmenu, kada su pogodili i okvir gola. Najzapažeiji akter meča 8. kola bio je golman domaćih i reprezentacije Sportinga Rui Patrisio.

Porto je ostao lider, a ovo im je prvi remi posle 7 uzastopnih pobeda. Sporting zauzima drugo mesto sa dva boda manje i takođe je još bez poraza u sezoni.

Interesantno je i da Porto od 2008. nema pobedu protiv Sportinga u Lisabonu.

U prvom meču dana Braga je deklasirala Eštoril sa 6:0.