Porto srušio Maritimo uz pomoć sudije

Portugal 19. dec 20170:11 > 0:12
Octavio Passos/Getty Images

Fudbaleri Porta pobedili su Maritimo sa 3:1, u duelu 15. kola portugalske Primeire.

Porto je zaseo na prvo mesto sa 39 bodova, koliko ima i Sporting, dok je Maritimo peti sa 27 bodova.

Tim Serža Konseisaa poveo je golom Rejesa u 19. minutu, ali su gosti izjednačili preko Pašeka u 26. a trenutak odluke viđen je u 40. minutu.

Gamboa, koji je u 37. minutu zaradio žuti karton, startovao je nenamerno na igrača domaćih, a sudija je pokazao isključenje iako je bilo očigledno da start nije za drugi žuti karton.

Marega je u 45. minutu pogodio za 2:1, da bi konačan rezultat postavio isti igrač 12 minuta pre kraja. U oba navrata asistirao mu je Ibraimi. Marega je postigao golove protiv svoje bivše ekipe.

U drugom meču večeri Moreirense je pobedio Gimaraeš sa 2:1 golovima u prvom poluvremenu i pobegao je iz opasne zone, dok je Gimaraeš 7. sa 23 boda.