Feirense autogolovima pobedio Eštoril

Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Fudbaleri Feirensea pobedili su Eštoril rezultatom 2:0 na gostovanju u okviru 17. kola Primeira lige, a oba pogotka postigli igrači domaćeg tima.

Prvo je autogol u 21. minutu postigao Pedro Monteiro, a potom je Moreirinu mrežu zatresao i Saris Kirijaku 35 minuta kasnije.

Na taj način, gosti su pobegli od opasne zone, pošto posle pete ove sezone imaju 17 bodova na 13. poziciji. Eštoril je pretposlednji sa pet bodova manje.

U drugoj utakmici dana, bodove su podelili Pasoš de Fereira i Portimonense. Pasoš je poveo preko Luiza Felipea u 54. minutu, da bi bod gostima doneo Šoja Nakađima manje od 20 minuta kasnije.

Portimonense posle takvog raspleta na desetom mestu ima 18 bodova, dok je Pasos na poziciji iznad opasne zone sa 14 bodova.